DOSKONAŁE MLEKO
PRODUKTY
MULTIMEDIA
WYDARZENIA Z DM
STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

 

« powrót do spisu stypendystów

Dawid Kubacki

data urodzenia:1990-03-12
miejsce urodzenia:Nowy Targ
miejsce zamieszkania:Nowy Targ
klub:TS Wisła Zakopane
trener:Józef Jarząbek
wzrost:169 cm
waga:54 kg
debiut w reprezentacji:2007
ksywkaMustaf
Informacje

Dawid Kubacki to wschodząca gwiazda klubu TS Wisła Zakopane. Ten młodziutki chłopak, już ma na koncie spore sukcesy. Zajął drugą lokatę w drużynie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, triumfował w klasyfikacji generalnej Euroligii w 2005 roku, a także w międzynarodowych zawodach o Puchar Starosty Bielskiego.

Wysoką formą zaimponował również w czasie Letnich Mistrzostw Czech, które odbyły się we wrześniu 2005 roku. "Mustaf" zajął tam świetne, 3. miejsce w konkursie drużynowym (w parze z Łukaszem Rutkowskim), natomiast indywidualnie, wśród seniorów, był 15.

Jak mówi trener Dawida - Józef Jarząbek - robi on bardzo szybkie postępy, trenuje bardzo solidnie, a do tego bardzo dobrze godzi skoki z nauką. Mimo częstych zgrupowań, wyjazdów na zawody, na koniec roku szkolnego osiąga średnią powyżej 5,0.

Obecnie trenuje w kadrze B pod okiem Adama Celeja oraz Piotra Fijasa.

Dawid interesuje się motocyklami, wędkarstwem, a także sporo czasu spędza przed komputerem, buszując w sieci, lub też grając - w skoki czy gry sieciowe. Jego wielką pasją jest RC Heli, zatem większość swojego wolnego czasu spędza na lotnisku w Nowym Targu. Mustaf” słucha różnej muzyki, jednak jego ulubiona to elektroniczna - techno.


Wywiad z Dawidem Kubackim, 31.08.2009

Odtwarzaj


Galeria zdjęć Dawida Kubackiego

AutoViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash here.